Erkut Şahali

Erkut Şahali

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) -

1973 yılında doğdu. Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. 1995 yılında Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nden Halkla İlişkiler Uzmanı olarak mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler, İstanbul Üniversitesi’nde Avrupa Birliği’nin Sosyo Kültürel Yapısı konularında Lisansüstü eğitime devam etti.
British Council bursuyla gittiği Manchester Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda uzmanlık eğitimi aldı.

Üniversite Temsilciler Konseyi’nde Yürütme Kurulu Üyesi ve bir dönem de Genel Sekreter olarak görev yaptı. MAGEM ve Mağusa Suriçi Derneği kurucularındandır. Avrupa Konseyi’nin düzenlediği Kıbrıs- Avrupa Formu adlı genç liderler programında oluşturucu üye olarak yer aldı. ABD ve Fransa Dışişleri Bakanlıklarının düzenledikleri Uluslararası Liderlik Programlarına davetli olarak katılarak bu ülkelerde, ‘Kamu Yönetiminde Şeffaflık, Hesap Verebilirlik, Koordinasyon ve Yerel Yönetimler konularında çeşitli inceleme ve temaslarda bulundu.

Yenidüzen Gazetesi’nde Başka Açı adlı sütunda köşe yazıları yayımladı. CTP-BG Gençlik Örgütü’nün 3.Genel Başkanı olarak görev yaptı. Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Dışilişkiler Sekreteri ve Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Sekreteri olarak iki dönem CTP-BG MYK Üyeliğinde bulundu. 1997 yılından 2013 Erken Genel Seçimlerine kadar Gazimağusa Belediyesi’nde Müdür Muavini olarak görev yaptı. CTP-BG Mağusa İlçe Başkanıdır.

28 Temmuz 2013, Erken Genel Seçimleri’nde, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’den Mağusa Milletvekili seçildi. 19 Ekim 2015 tarihinde Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler – Ulusal Birlik Partisi Koalisyon Hükümetinde Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı olarak görev aldı. 16 Nisan 2016 tarihine kadar bu görevi yürüttü. Halen Milletvekili olarak görevini sürdürmektedir.

İngilizce ve Fransızca bilir.
Evli ve bir çocuk babasıdır.

28 Ekim 2017

İlgili Terimler :

Erkut Şahali

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) -

Erkut Şahali

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) -

Erkut Şahali

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) -

Erkut Şahali

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) -

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz