Dt.Ünal Üstel

Dt.Ünal Üstel

Ulusal Birlik Partisi (UBP) -

1955 yılında Baf’ın Yeşilova Köyünde doğdu. Orta ve Lise tahsilini Kurtuluş Lisesi’nde tamamladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu.
1991 Ara Seçimlerinde ve 1993 Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisinden Girne Milletvekili seçildi. 2003 yılına kadar Girne Milletvekili olarak görev yaptı. 22 Haziran 2001 ve 2 Ekim 2003 tarihleri arasında Meclis Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. 2006’dan 2009 yılına kadar Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreter Yardımcısı görevini yürüttü.
19 Nisan 2009 Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi’nden yeniden Girne Milletvekili Seçildi. 6 Nisan 2011 tarihinde I.Küçük Hükümeti Değişikliğinde Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı olarak görev aldı.
28 Temmuz 2013 Erken Genel Seçimlerinde, yeniden Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili seçilen Sayın Üstel 4 Eylül 2013 tarihinde KKTC Cumhuriyet Meclisi, Meclis Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. 9 Ekim 2015 tarihine kadar bu görevini yürüttü. Halen görevini Milletvekili olarak sürdürmektedir.

26 Ekim 2017

İlgili Terimler :

Dt.Ünal Üstel

Ulusal Birlik Partisi (UBP) -

Dt.Ünal Üstel

Ulusal Birlik Partisi (UBP) -

Dt.Ünal Üstel

Ulusal Birlik Partisi (UBP) -

Dt.Ünal Üstel

Ulusal Birlik Partisi (UBP) -